Jak naprawić ekspres do kawy?

Problem najczęściej dotyczy to ekspresów do kawy z automatycznym filtrem ociekowym. Nie mówimy tu o tych, które na dnie dzbanka mają płyty grzejne, które utrzymują ciepło kawy. Choć i te często się psują. Ale zazwyczaj nie są one w stanie przygotować dla Ciebie nowej kawy!

Najważniejsze części w konstrukcji ekspresu do kawy są prawie zawsze wykonane z plastiku lub aluminium. Ich wadą jest to, że łatwo się odkształcają i pękają pod wpływem ciepła lub siły zewnętrznej (np. upuszczenia czegoś na nie). Jeśli nie można znaleźć części zamiennej, to sprowadza się to do majsterkowania, aby skopiować zepsutą część lub zastąpić uszkodzone części metalowe modelami z tworzywa sztucznego lub żywicy, aby zachować koszty tak bardzo, jak to możliwe. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zachować wszystkie części ekspresu do kawy, gdy się go wyrzuca.

Zbliżenie elementu grzejnego ekspresu do kawy

Najczęstszymi elementami, które ulegają uszkodzeniu są: plastikowa pokrywka, wlew wody, spiralka, w której umieszcza się filtr z kawą, a w niektórych przypadkach również elementy służące do mieszania. Jeśli masz uszkodzoną pokrywkę lub wlot wody, możesz nadal korzystać z urządzenia, ale lepiej je wymienić, ponieważ często kosztują tyle samo, co zakup całego nowego urządzenia. To samo odnosi się do wolut, jeśli twój jest całkowicie brakuje, ponieważ są one prawie zawsze niezastąpione. Ale na rynku są stosunkowo tanie ekspresy do kawy – takie bez tej części – więc rozważ przejście na jeden z nich, zanim zainwestujesz pieniądze w naprawę starego .

Najlepszą radą jest, aby robić to powoli i być ostrożnym, gdy otwierasz ekspres do kawy. Nie jest to najłatwiejsze zadanie na świecie, zwłaszcza jeśli zawiera gorącą wodę, która może Cię poparzyć. Jeśli Twój model posiada płytę grzejną na dnie garnka, odłącz go od zasilania przed odkręceniem śrub lub demontażem innych elementów, abyś przypadkowo nie uległ poparzeniu.

Najczęstsze uszkodzenia ekspresów do kawy.

Ekspres do kawy musi być najpierw rozmontowany, zanim będzie można usunąć uszkodzoną część. Najpierw należy zdjąć pokrywę, a następnie wykręcić śruby mocujące wszystkie elementy urządzenia. Zwykle robi się to za pomocą śrubokręta. Nie używaj szczypiec, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Oddzielić wszystkie części od siebie i umieścić je na stole lub stole warsztatowym w odpowiedniej kolejności do ponownego montażu później .

Teraz spójrz do środka, gdzie woda wchodzi na ewentualne blokady lub wycieki. Jeśli w którymś miejscu jest nieszczelność – najprawdopodobniej z jednej z wyjmowanych części – trzeba ją naprawić klejem lub klejem epoksydowym, w zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana.

Jeśli masz model z płytą grzejną pod spodem , należy go usunąć przed kontynuowaniem. Odbywa się to poprzez odkręcenie śrub pod spodem, aby zdjąć płytę, a następnie wyjąć wszystkie śruby wewnątrz .

Zanim będzie można kontynuować, wszystkie metalowe części – takie jak element grzejny – również muszą być usunięte. Ich usunięcie wymaga zazwyczaj użycia klucza (lub szczypiec, ale to może je uszkodzić).

Teraz nadszedł czas, aby spojrzeć na dno pod kątem wszelkich wycieków lub bloków brudu w rurach w Twojej maszynie. Wystarczy przepłukać go wodą, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych problemów w systemie drenażowym pod ekspresem do kawy.

Jeśli nic się nie pojawiło, nadszedł czas na ponowny montaż. Dokręcić wszystko ponownie podczas ponownego montażu urządzenia, ponieważ luźne połączenia tworzą parę, która uszkadza inne elementy. Wszystkie części powinny musi znajdować się na swoim miejscu i być mocno przykręcona.

Po zakończeniu naprawy, pamiętaj, aby usunąć wszelkie pozostałości z ekspresu do kawy przed ponownym użyciem. Twój ekspres powinien być jak nowy i gotowy na wiele kolejnych lat użytkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *