Wypadek na nowej obwodnicy Niemodlin

W sobotę 27 listopada o godzinie 9 rano na obwodnicy Niemodlina doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zostały poszkodowane dwie osoby. 

Do dachowania osobowego busa doszło na drodze krajowej numer 46, na wysokości zjazdu na Tułowice, na trasie prowadzącej w kierunku Nysy.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu służb wynika, że 40-letni kierowca busa dostawczego wskutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem.

Samochód najpierw uderzył w barierę energochłonną rozdzielającą pasy jezdni, później wskutek siły uderzenia zjechał na drugą stronę drogi i dachował.

Pojazdem oprócz 40-letniego kierowcy podróżowała 47-letnia kobieta, która została uwięziona w pojeździe. Wydobyli ją strażacy. Na miejsce nie mogła przyjechać karetka, więc pojawił się tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Polskiej Nowej Wsi. Okazało się jednak, że maszyna nie mogła polecieć wystarczająco blisko z powodu panującej  mgły.

W tej sytuacji to strażacy z Polskiej Nowej Wsi zabrali ratowników medycznych z bazy LRP na miejsce wypadku na obwodnicy Niemodlina. Niestety, pomimo długiej akcji reanimacyjnej, 47-letnia kobieta zmarła. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Obwodnica Niemodlina była przez kilka godzin zablokowana. Policja kierowała kierowców objazdem przez miasto.

Po godzinie 14 dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu poinformował, że na trasie przywrócono normalny ruch. 

Ostateczne przyczyny i okoliczności wypadku będzie, pod nadzorem prokuratury, ustalała policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *