Najbardziej wyczekiwane filmy 2022

Avatar 2

Jest to amerykański film przygodowy jego pierwsza część wydana w 2009 roku opowiada historię Jake’a Sully’ego, dawnego wojskowego, który po pracy w służbach traci sprawność ruchową.  Dostaje jednak szansę odzyskania zdrowego ciała – intrygującą propozycja jest podróży na Pandorę, gdzie weźmie udział w specjalnej misji noszącej nazwę Avatar. Celem jej jest zdobycie dostępu do specjalnego minerału – Unobtainium, które chronione jest przez lud Na’vi. Od czasu, kiedy po raz pierwszy ludzie dowiadują się o niezwykłym pierwiastku, rozpoczynają wojnę z mieszkańcami ten Ziemi. Niespodziewanie jednak życie Jake’a uratowane zostaje przez księżniczkę Neytiri. W zamian za co Jake musi podporządkować się narodowi Na’vi.

Druga część film ma opowiadać o historii rodziny Jake’a i tego oraz ich podróży po terenach Pandory.

Krzyk 

Jest to już piąta część kultowego filmu „Krzyku”, którą będziemy mogli zobaczyć już na początku przyszłego roku. Będzie to kontynuacja z nowymi, ale dobrze znanymi nam bohaterami. Jak zawsze będą pomagać schwytać zabójcę, który znowu lata z nożem po osiedlu mając na sobie znaną maskę – Ghostface

Po 25 latach w mieście Woodsboro zaczyna grasować nowy zabójca, który w charakterystycznym stroju morduje nastolatków. Ma on na celu w ten sposób wskrzesić sekrety z zabójczej przeszłości miasta. Dzieciaki jednak nie będą same, bo na ich ratunek rzucą się zaprawieni w bojach bohaterowie.

Hotel Transylwania: Transformania 

W czwartej części serii tajemniczy wynalazek Van Helsinga „Monstryfikatoe” przestaje działać poprawnie co prowadzi do zamiany ról. Dracula i jego potworni przyjaciele nagle stają się zwykłymi ludźmi a Johnny zamienia się w potwora- co sprawia mu całkiem dużo przyjemności. Pozbawieni swoich magicznych mocy, próbują odnaleźć antidotum zanim będzie za późno a zmiany staną się nieodwracalne.

Jurassic World 3: Dominion 

Film ten nie będzie zwykłym filmem z serii Park Jurajski, a tak przynajmniej wynika ze słów samego reżysera filmu. Produkcja ma być o potrzebie odnalezienia sposobu na pokojową egzystencję z pogłębionymi portretami psychologicznymi głównych bohaterów. Krąży również dużo plotek o tym, że dinozaury w tej części zostaną wypuszczone wolno na świat co pewnie spowoduje dużo problemów. 

Minionki : Wejście Gru

Kolejna część niesamowitej serii . Tym razem poznajemy historię 12 letniego chłopca – Gru, który marzy o tym by stać się największym złoczyńcą świata. Owy bohater stara się o pracę. W związku z tym przychodzi na rozmowę do siedziby Straszliwej Szóstki, gdzie złoczyńcy wyśmiewają go, a chwilę później sami stają się ofiarami jego przebiegłości.

John Wick 4

John Wick powróci do postaci tytułowego genialnego zabójcy, w którego po raz kolejny wcielił się Keanu Reeves. W obsadzie zobaczymy zarówno znajome twarze, jak i całkowicie nowych aktorów, w tym gwiazdy kina akcji. Historia zacznie się od wybuchowego zakończenia z ostatniej części – w którym tytułowy bohater całkowicie odciął się od organizacji zabójców znanej jako The High Table. Choć wszyscy myśleli, że nie żyje, tak naprawdę zostaje ranny i trafia pod opiekę Bowery Kinga. 

Mission Impossible 7

Siódma część popularnej serii powróci. Ethan Hunt, w którego wciela się Tom Cruise. Bohater ponownie zmierzy się z niebezpiecznymi przeciwnikami dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Pomimo jeszcze nie zorganizowanej premiery 7 części, zapowiadana odrazu po jest 8 oraz w domniemaniu ostatnia już część serii. Obie z nich zapowiadają się wyśmienicie a akcja i wyczyny kaskaderskie mają być niezapomniane. 

Wyjdź za mnie 

„Marry Me” to komedia romantyczna, opowiadająca historię miłosną celebrytów Kat Valdez (Jennifer Lopez) i Bastiana (Malumę). Ich wielki hit muzyczny „Marry Me” podbija listy przebojów. Zakochani w sobie postanawiają pobrać się przed swoją publicznością, ceremonia ma być również transmitowana na mediach społecznościowych. Jednak tuż przed powiedzeniem „tak” Kat odkrywa zdradę niedoszłego małżonka. Chcąc zemścić się na Bastianie, postanawia poślubić nieznajomego człowieka, którego wybiera losowo z publiczności. Wybór pada na Charliego Gilberta, który został zaciągnięty na koncert przez swoją nastoletnią córkę i najlepszą przyjaciółkę. Czy dwoje ludzi z tak kompletnie innych światów może pokonać przepaść ich dzielącą i stworzyć miejsce, do którego oboje należą? O tym przekonamy się już niedługo!

Śmierć na Nilu

Thriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie z 1937 r. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach.

Morbius

Granica między bohaterem a złoczyńcą zostaje zerwana, biochemik Michael Morbius – Jared Leto, próbuje wyleczyć się z bardzo rzadkiej choroby krwi, niestety przez przypadek zaraza się czymś znacznie gorszym. Skutkuje to jego przemianom w jakiegoś rodzaju wampira 

Batman 

Zwiastun, okraszony utworem Something in the Way Nirvany, zaskakuje przede wszystkim swoją brutalnością, z którą niekoniecznie kojarzymy Batmana. Narazie nie wiele wiadomo nam o fabule jednak można będzie się spodziewać, że Batman będzie próbował zemścić się na przestępcach Gotham City, a Człowiek-Zagadka podejmie się na nim próby szantażu. Wnioskując po tym, jak brutalnie Batman w nowej niespodziewanej obsadzie – Roberta Pattinsona obchodzi się w trailerze ze złoczyńcami, być może film każe nam zastanowić się nad moralnością głównego bohatera. Niektórzy poszli w swoich spekulacjach jeszcze dalej i zasugerowali, że być może to sam Batman będzie w tej fabule antagonistą. Inną ważną informacją jest to, że The Batman nie będzie fabularnie częścią filmowego uniwersum DC.

Uncharted 

Filmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Widowiskowa opowieść o przygodach nieustraszonego poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a. Tylko jego sprawność, tylko jego intelekt, spryt i determinacja mogą doprowadzić do odnalezienia mitycznej krainy złota – Eldorado. Drake jest potomkiem słynnego korsarza i obieżyświata, sir Francisa Drake’a. To po nim odziedziczył skłonność do brawury, inteligencję i pragnienie niekończącej się przygody. W poszukiwaniu El Dorado towarzyszyć mu będzie zaufany przyjaciel Victor Sullivan oraz przebojowa dziennikarka Elena Fisher. 

Top Gun: Maverick 

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell – Tom Cruise jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. 

Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji. 

Moonfall 

Tajemnicza siła burzy równowagę we wszechświecie i wybija księżyc z orbity, co powoduje posłanie go w kurs kolizyjny z Ziemią. Nowy film katastroficzny Emmericha skupia się na dyrektorce NASA i byłej astronautce Jo Fowler, która wyrusza na swoją ostatnią, pozornie niewykonalną misję kosmiczną w towarzystwie astronauty Briana Harpera i teoretyka spiskowego KC Housemana. We trójkę mają ocalić świat przed zagładą wywołaną przez zmierzający w stronę Ziemi Księżyc, który, jak odkrywają, może nie być tym, czym się wydaje.

Zaułek Koszmarów 

Rozgrywające się wydarzenia w Zaułku koszmarów bazują się na powieści Williama Lindsaya Greshama Zaułek Koszmarów, jest to także remake filmu z roku 1947, przenoszący widza w lata 30-te ubiegłego wieku. Bohaterem filmu jest Stan Carliste – ambitny, młody mężczyzna, który ma wyjątkowy talent do manipulowania ludźmi za pomocą kilku dobrze dobranych słów. Jest pracownikiem przejezdnego festynu i oszukuje wizytujących wspólnie z fałszywą wróżką – Zeeną i jej mężem alkoholikiem – Petem. Stanton namawia tłumy do podejścia, Zeena zaś udaje, że przepowiada im przyszłość. Stan jednak nie ma zamiaru utrzymywać się w ten sposób. Jego ambicje sięgają bowiem znacznie wyżej – chce występować w eleganckim klubie nocnym. Pewnego dnia poznaje kobietę inteligentną, ale niezwykle niebezpieczną. Razem schodzą na bardzo ryzykowną ścieżkę przestępstw, sami wpadając we własne sidła. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.