Zmiany cen paliw – sprawdź na czym pojedziesz najtaniej!

„Biorąc pod uwagę sytuację na krajowym rynku hurtowym, dalsze wzrosty ceny paliw wydają się być nieuniknione” – ocenia analityk BM Reflex, Rafał Zywert.

Z początkiem tego miesiąca ceny paliw na stacjach gwałtownie wzrastają. Kolejna podwyżka cen miała miejsce 10 października. Niestety nie jest ona jedną z ostatnich zwyżek.  Grupa OPEC+, w której skład wchodzi Rosja, postanowiła zmniejszyć wydobycie ropy o 2 mln baryłek dziennie. Dodatkowo w chwili obecnej polski złoty również traci na wartości. Te oraz inne czynniki z pewnością wpłyną na kolejne wzrosty cen paliw w tym i następnych miesiącach. Jednak skupmy się na obecnie obowiązujących cenach paliw. Sprawdź na czym pojedziesz najtaniej!

Jakie są aktualne ceny paliw?

Zgodnie z danymi zawartymi na portalu e-petrol.pl w tygodniu od 10 do 16 października 2022, średnie ceny paliw na polskich stacjach wynoszą:

  • Pb98 – 7,21-7,34 zł
  • Pb95 – 6,50-6,63 zł
  • Diesel – 7,51-7,67 zł
  • LPG – 3,08-3,17 zł

Najwyższy wzrost dotyczy diesla, w porównaniu z zeszłym tygodniem jest to ponad 30 groszy różnicy. Niestety obecna cena Pb98 również nie zadowala (podwyżka około 29 groszy). Najniższa różnica zauważalna jest na cenach Pb95 oraz LPG.

Niestety prognozowane przez ekspertów ceny nijak mają się do cen paliw na polskich stacjach – są one zdecydowanie wyższe.

Ceny oleju napędowego w górę

Właściciele samochodów z silnikami Diesla muszą się przygotować na rekordowe tankowanie – wskazali analitycy e-petrol. W tym tygodniu kierowców dotknęły podwyżki cen diesla. Jak podaje e-petrol, od połowy ubiegłego tygodnia hurtowe notowania oleju napędowego wzrosły o blisko 1000 zł na metrze sześciennym. Dla kierowców tankujących olej napędowy oznacza to, że na wielu stacjach ceny paliw przekroczą 8 zł za litr. Jak podaje TVN24, taki poziom odnotowano już w poniedziałek na niektórych stacjach m.in.
w Szczecinie i Katowicach.

Gdzie zatankuję najtaniej?

 PB95PB98ONLPG
Najwyższa cenamałopolskie
6,50 zł
lubuskie
7,30 zł  
podkarpackie
7,60 zł
warmińsko-mazurskie
3,29 zł
Najniższa cenazachodniopomorskie
6,09 zł
kujawsko-pomorskie
6,48 zł
małopolskie
7,05 zł
małopolskie
2,88 zł
Źródło: Autocentrum, 7 października 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *