Najciekawsze premiery gier – grudzień 2021

Mechajammer

Mechajammer to taktyczne RPG w otwartym świecie z nieliniową fabułą. Gra przenosi nas w odległą przyszłość, oferuje wizję świata łączącą elementy cyberpunka i horroru. Akcja osadzona jest w kolonii na pokrytej dżunglą obcej planecie. Gracz wciela się w dowódcę oddziału dezerterów, których statek rozbił się na powierzchni tego świata. Aby go opuścić, konieczne będzie zgromadzenie sporych funduszy oraz zdobycie uznania wśród miejscowych. Podczas zabawy będziemy więc musieli nawiązywać sojusze, gromadzić informacje, przekupywać wrogów, a przede wszystkim wykonywać misje główne. W trakcie kampanii eksplorujemy zarówno dużych rozmiarów miasto, opanowane przez kultystów podziemia, jak i otaczającą całą metropolię dżunglę. Produkcja niepozbawiona jest oczywiście starć z wrogami i oferuje turowy system walki, w którym gracz może na spokojnie wydawać rozkazy swoim postaciom. – premiera odbyła się 2 grudnia 

Solar Ash

Debiut tej gry odbył się również 2 grudnia. Jest to platformowa gra akcji w perspektywie trzeciej osoby od niezależnego studia – Heart Machine. Pieczę nad tytułem sprawuje z kolei Annapurna Interactive, czyli wydawnictwo specjalizujące się w produkcjach typu indie. Protagonistką gry jest Rei, która trafia do niepokojącego, ale nie pustego wnętrza czarnej dziury i musi sprawić, aby niebezpieczna materia nie pochłonęła również jej świata. Głównym orężem Rei jest niezwykła szybkość i „skoczność”, dzięki posiadanej wiązce energii, przypominającej poniekąd bat – służy do atakowania obiektów i wciągania się na nie. Tym razem twórcy stworzyli spory świat oraz dynamiczny gameplay, jednak tym, co najbardziej wyróżnia Solar Ash jest niezwykła oprawa wizualna, dźwiękowa i klimat świata. Szukając czegoś „innego” i specyficznego – warto zwrócić uwagę na ten tytuł. 

Chorus

Chorus to tytuł od Fishlabs i Deep Silver, który zabierze nas na kosmiczne wojaże. Jego premiera odbyła się 3 grudnia. W grze wcielamy się bowiem w kobietę o imieniu Nara, kierującą zaawansowanym statkiem kosmicznym. Tu nic jednak nie jest proste, bowiem Nara była niegdyś kultystką, a statek –  Forsaken to myśliwiec posiadający własną świadomość. Ta niezwykła para przemierza kosmos, walcząc ze złowrogim kultem Kręgu i odkrywając nowe miejsca. Poza designem graficznym, wyróżnić tu należy przede wszystkim wciągającą i wielowymiarową fabułę gry. Chorus jest strzelanką przygodową w perspektywie trzeciej osoby, przeznaczoną na konsole Microsoft i Sony, a także na PC.

Icarus

Icarus to ciekawie zapowiadająca się gra survivalowa PvE w klimacie science fiction. Premiera odbyła się 3 grudnia. W produkcji przedstawiono alternatywna przyszłość, w której ludzkość chciała skolonizować planetę potencjalnie nadającą się co zasiedlenia, czyli tytułowy Icarus. Niestety, zabiegi mające na celu terraformację planety nie poszły zgodnie z planem i powietrze tam stało się dla ludzi toksyczne. Po latach odkryto, że wszystkiemu winna jest dziwna materia, a gracze wcielają się w jej poszukiwacza, który musi stawić czoła niebezpiecznym realiom obcej planety, do złudzenia przypominającej naszą Ziemię. Icarus czaruje wyglądem i intryguje fabułą.

Destiny 2 Anniversary

Choć nie jest to pełnoprawny tytuł, to na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje dodatek do Destiny 2 z okazji 30-lecia Bungie. DLC dostępne od 7 grudnia wprowadzili do tej sieciowej strzelanki w perspektywie pierwszej osoby dużo nowej zawartości. Za sprawą płatnego dodatku do gry trafiają -nowy loch, zestaw pancerza Ciernia, oraz sporo nowego sprzętu, przedmiotów do customizacji oraz broni, a w tym nowa wersja legendarnego Gjallahorna. Podobnie, jak ta legendarna broń, również inne elementy wchodzące w skład dodatku inspirowane są przeszłością Bungie, więc to gratka szczególnie dla fanów tytułu, ale i okazja do wejścia „z przytupem” po raz pierwszy do tego niezwykłego świata, a warto.

Halo Infinite

Halo Infinite od Xbox Geme Studios od początku wzbudzało ogromne emocje, które zostały dodatkowo spotęgowane w ostatnim czasie również ze względu na premierę 8 grudnia. Pomimo wspólnego tytułu bowiem, w ramach nazwy powstały właściwie dwie odrębne produkcje, będące rozwinięciem kultowej już serii gier – Halo. Wersja multiplayer – darmowa z intensywnymi starciami PvP w kilku trybach podbiła już serca graczy na całym świecie, 8 grudnia natomiast premierę ma Halo Infinite – pełnoprawny, płatny tytuł single player. Jak można się spodziewać, ponownie wcielamy się tam w jednego z najsłynniejszych bohaterów gier – Master Chiefa i kontynuujemy jego przygody od wątku zakończonego w poprzedniej części. Już sam Master Chief i kontynuacja serii Halo zachęca do nabycia Halo Infinite.

Syberia: The World Before

Nową Syberię po raz kolejny przygotował francuski zespół deweloperów z Microids. Prace nad grą prowadzono wraz z nieżyjącym już Benoitem Sokalem, belgijskim artystą, który odpowiadał za wszystkie wcześniejsze części serii oraz za takie produkcje, jak Sinking Island, Nikopol: Carnival of Immortal czy Paradise. Syberia: The World Before stanowi bezpośrednią kontynuację poprzednich części, ale opracowano ją tak, aby ich znajomość nie była konieczna do zabawy. Co ciekawe, tym razem akcja gry toczyć się będzie w dwóch różnych epokach, w których kierować będziemy odmiennymi postaciami. Będzie to więc nie tylko znana nam dobrze Kate Walker, ale także Dana Roze – utalentowana pianistka stojąca u progu II wojny światowej. Miejmy nadzieję, że czwarta Syberia okaże się lepszą odsłoną, niż owiana niezbyt dobrą sławą „Trójka” . Premiera jest zaplanowana na 10 grudnia

Star Wars: The Old Republic – Legacy of the Sith

Star Wars: The Old Republic – Legacy of the Sith to kolejny duży i ważny dodatek w naszym zestawieniu premier grudnia. Jego premiera została wyznaczona na 14 grudnia i jest to DLC do jednej z najpopularniejszych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wors: The Old Republic od BioWare. To sieciowa produkcja oferująca wiele ścieżek fabularnych wraz ze zróżnicowanymi klasami postaci. Najnowsze, fabularne rozszerzenie do SWTOR nosi nazwę Legacy of The Sith i ukaże się w korelacji z 10 rocznicą premiery gry. Dodana w ramach darmowego DLC historia koncentruje się na słynnej w uniwersum postaci – Darth Malgusie. Legacy of the Sith wprowadza także m.in. nowe opcje i usprawnienia do podstawowej gry, jak np. możliwość korzystania ze zdolności innych klas podczas przechodzenia danego wątku, o ile są one pokrewne stylem. Istnieje podział na klasy mocy i technologiczne.

Alfred Hitchcock: Vertigo

Już 16 grudnia, będziemy mieli okazje wypróbować – tak jak sama nazwa wskazuje, Alfred Hitchcock: Vertigo grę opartą na jednym z najsłynniejszych filmów mistrza suspensu, właśnie pod tytułem Vertigo. Jest to produkcja przygodowa w perspektywie trzeciej osoby, nastawiona na fabułę w klimacie thrillera psychologicznego. Zapowiedzi tytułu przywodzą na myśl gry od Quantic Dream, jak kultowy już Heavy Rain. W grze wcielamy się w Eda Millera, który ulega ciężkiemu wypadkowi. Po przebudzeniu okazuje się , że we wraku nie znaleziono jego żony i dziecka, a od czasu wypadku cierpi na chroniczne bóle głowy. Razem z protagonistą próbujemy więc odkryć co się wydarzyło, a także co jest prawdą, a co iluzją.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Five Nights at Freddy’s to seria dość specyficznych produkcji, których popularność może nie jest ogromna, ale za to stała i niezmienna. Już 16 grudnia natomiast, jest premiera kolejnej odsłony serii, w postaci Five Nights at Freddy’s: Security Breach od Steel Wool Stidios. Jak poprzednie części, jest to survival horror, w którym jako bohater – tym razem chłopiec o imieniu Gregory musi nocą walczyć o przetrwanie, ale przed kim? Przed morderczymi animatronikami, czyli robotami stylizowanymi na dziecięce zabawki, tylko w wersji prosto z koszmarów. Jest to produkcja single player w perspektywie pierwszej osoby, co dodatkowo wzmacnia immersję w grze.

Aspire: Ina’s Tale

Aspire: Ina’s Tale to platformowa gra przygodowa z widokiem „z boku”, której premiera ma się odbyć 27 grudnia. Jest to produkcja niezależna od Wondernaut Studio, która jest warta uwagi m.in. ze względu na oprawę graficzną i klimat. Główną bohaterką jest tytułowa Ina, uwięziona w fantastycznym świecie, znajdującym się w Wieży zasilanej snami. Wraz z protagonistką wyruszamy więc w pełna niebezpieczeństw podróż przez kolejne pomieszczenia i kondygnacje wieży, próbując dowiedzieć się, jak właściwie się tam znaleźliśmy, a konkretnie Ina.

Martial Law

Na koniec może z pozoru niezbyt intrygująca i na pewno nie głośna premiera, ale z naszego podwórka, gra planowana na 23 grudnia. Martial Law, ponieważ o tej produkcji mowa, ukarze się dzień przed Wigilią. To niezależna gra przygodowa, która powstała w trakcie Gale Jam, imprezie organizowanej przez portal PolskiGameDev, w której trakcie grupa twórców gier tworzy od podstaw, w krótkim czasie wspólny tytuł. W tym wypadku był to Martial Law, czyli gra z widokiem „z boku”, przywodząca na myśl produkcje z konsol z przełomu lat 80./90.. W tytule wcielamy się w niezbyt szczęśliwego mieszkańca Polski w 1981 roku, próbującego zachować kontakt z córka po odejściu żony. Nie brzmi optymistycznie, ale zapowiada się ciekawie. 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *