Metalowa szafa na ubrania

Metalowa szafa ubraniowa jest rodzajem szafy przeznaczonej do przechowywania odzieży. Składa się z oddzielnych elementów, które najczęściej połączone są zawiasami i/lub zamkami.

Szafa wykonana jest z blachy (stalowej lub aluminiowej), najczęściej ocynkowanej lub o powierzchni malowanej proszkowo (lakierowanej). Na przedniej ścianie znajduje się kilka półek, na których pracownik może umieścić swoje rzeczy osobiste, np. odzież ochronną. Dolna półka może służyć jako miejsce do przechowywania obuwia itp. Znajdują się tam również zamykane schowki przeznaczone do przechowywania cenniejszych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe czy portfele, zamykane na klucze, które zazwyczaj przechowywane są przez dyrektora firmy 

Szafy metalowe chronią odzież przed kurzem, brudem i uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych, owadami i gryzoniami, zapewniają bezpieczne przechowywanie rzeczy osobistych, a także chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych. Szafy metalowe najczęściej stosowane są w dużych firmach, szczególnie tych, w których pracownicy pracują z substancjami niebezpiecznymi.

Metalowa szafa na ubrania produkowana jest zarówno z blachy stalowej, jak i ze stali ocynkowanej. W tym drugim przypadku jedna strona szafy wygląda jak lustrzanie błyszcząca stal nierdzewna lub aluminium, co sprawia, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca, ponieważ metalowe szafy ubraniowe można montować bardzo blisko siebie. Niektórzy producenci oferują plastikową wersję szafy metalowej – wykonaną z polipropylenu – której zaletą jest to, że bez problemu można na nich zamontować wszelkiego rodzaju zamki.

Metalowa szafa ubraniowa gwarantuje bezpieczne przechowywanie nie tylko odzieży, ale również innych rzeczy, takich jak dokumenty tożsamości czy telefony komórkowe. Są one odporne na brud, można ich używać zarówno na ziemi, jak i na biurku.

Szafy na odzież roboczą

Szafa na odzież roboczą jest urządzeniem przeznaczonym do przechowywania i ochrony odzieży roboczej noszonej przez pracowników podczas zmiany. Jak wiadomo, w wielu zakładach pracy przed rozpoczęciem pracy wymagane jest założenie specjalnej odzieży i akcesoriów ochronnych, co stwarza dodatkowe trudności w przygotowaniu się do pracy. W ten sposób szafy na ubrania robocze pozwalają nie tylko na przechowywanie tych rzeczy w jednym miejscu, ale również na ich ochronę przed różnymi uszkodzeniami, takimi jak plamy czy zabrudzenia 

W przeciwieństwie do zwykłych szaf, które wykonane są z drewna lub metalu, szafa ubraniowa robocza wykonana jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest lżejsza i łatwiejsza w transporcie – waży mniej niż 50 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.