Kolagen do picia

Wraz z wiekiem zdolność organizmu do produkcji kolagenu maleje, co powoduje, że skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna. Z tego powodu dziś częściej sięgamy po kolagen w płynie niż po kolagen w kremie. Kolagen w płynie wnika do organizmu szybciej i lepiej niż jakikolwiek inny preparat, dostarczając składników odżywczych bezpośrednio z pożywienia oraz kosmetycznie.

Kolagen do picia, unikalny suplement kolagenowy w postaci proszku i bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie, odpowiedni do codziennego stosowania. Zawierając czysty kolagen rybi hydrolizowany i witaminę C, produkt ten dostarcza dużą ilość kolagenu o wysokiej czystości, który jest wchłaniany przez organizm łatwiej niż tradycyjne suplementy doustne lub kapsułki.

Co to jest kolagen?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej, składającym się wyłącznie z aminokwasów. Kolageny znajdują się nie tylko w skórze, ale także w kościach, chrząstkach, a nawet rogówce. Razem stanowią prawie 1/3 całkowitej masy ludzkiego białka. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymanie jednolitej struktury i elastyczności tkanek oraz nadanie im wytrzymałości na rozciąganie.

Kolagen do picia

Kolagen zawarty w napoju jest pochodzenia morskiego i charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Kolagen morski jako taki jest lepiej przyswajany przez nasz organizm i stymuluje syntezę własnego kolagenu w komórkach skóry. Z tego powodu jest ważnym składnikiem dermokosmetyków i żywności funkcjonalnej – szczególnie tych przeznaczonych do odmładzającego makijażu. Jednak, aby zachować świeżość i aktywność naturalnych substancji zawartych w Cosmedica od pierwszej do ostatniej kropli, proszki koloidalne są zamknięte w kapsułkach.

Na co pomoże kolagen?

Kolagen jest najważniejszym białkiem strukturalnym w naszym organizmie (zaraz po wodzie). Stanowi on około 30% wszystkich białek w naszym organizmie. Znajdujemy go w tkankach takich jak skóra, ścięgna, chrząstki, kości czy zęby. Kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry oraz prawidłowe funkcjonowanie stawów. Jednak z wiekiem jego produkcja maleje, co może wpływać na estetyczny wygląd i kształt naszego ciała.

Kolagen stosowany jest głównie w dolegliwościach związanych z chorobami tkanki chrzęstnej, chorobami skóry oraz w stomatologii. Natomiast medycyna estetyczna i kosmetyka wykorzystują go głównie w trzech postaciach: wypełniaczy kolagenowych, kosmetyków stosowanych zewnętrznie na skórę (kremy, sera, maseczki, żele) oraz w postaci środków spożywczych, łączących w sobie wartość odżywczą i właściwości farmaceutyków (jako tzw. nutraceutyki).

Napój kolagenowy – co zawiera?

Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, nasza skóra nieustannie ciężko pracuje: reguluje temperaturę ciała, chroni nas przed szkodliwymi substancjami i filtruje toksyny, gdy się pocimy. Jednak z tą ciężką pracą wiąże się pewne zużycie – dlatego od czasu do czasu skóra potrzebuje odmłodzenia. Napoje bogate w kolagen mogą w tym pomóc, podobnie jak inne witaminy i minerały występujące w naturze.

Napój kolagenowy to preparat, który wspomaga regenerację tkanki łącznej od wewnątrz, wygładza i zwiększa elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz wzmacnia paznokcie. Produkt zawiera kwas hialuronowy, ważne witaminy & minerały: B6, B2, B12 & cynk, które wspomagają produkcję kolagenu i zapewniają prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci.

Kolagen to bez wątpienia składnik, który zasługuje na zainteresowanie wszystkich tych, którzy chcą brać czynny udział w zachowaniu zdrowia i młodego wyglądu. Wybierajmy wartościowe preparaty, a nasza skóra, włosy i paznokcie z pewnością nam za to podziękują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.