Kim jest Iron Man naszych czasów? Wołodymyr Zełenski

Wolodymyr Zelenski urodził się 25 stycznia 1978 r. w Kryvym Rihu na Ukrainie (w obwodzie donieckim). Wychowywał się w rodzinie o przeciętnych dochodach. Jego ojciec był inżynierem elektrykiem, a matka pielęgniarką. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał zaledwie 8 lat. Kilka lat później zamieszkał z matką, która ponownie wyszła za mąż za swojego drugiego męża, pracującego m.in. jako przedsiębiorca. W pierwszym roku nauki Wołodymyr przez dwa miesiące uczęszczał do szkoły za granicą, gdzie uczył się języka angielskiego.

Prezydent Ukrainy – człowiek o wielu talentach

Wolodymyr Zelenski, nowy prezydent Ukrainy, jest jedną z najważniejszych postaci ukraińskiego i rosyjskiego show-biznesu. Jest komikiem, aktorem, scenarzystą i producentem filmowym. Wyprodukował wiele programów telewizyjnych. W 2011 r. wyreżyserował film „Poważni ludzie”, który otrzymał nagrodę dla najlepszej komedii na festiwalu Kinotawr.

Zelenski jest również aktywnie zaangażowany w działalność społeczną. Wspiera wiele organizacji charytatywnych związanych z edukacją i zdrowiem dzieci. Wspiera także projekty, w których biorą udział młodzi ludzie.

Zelenski ukończył prawo na Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym, ale nigdy nie pracował jako prawnik.

Jest starszym członkiem Ukraińskiego Związku Komediantów oraz Gildii Aktorów Show-biznesu Ukrainy, do której wstąpił w 2000 roku.

Zelenski pracuje w telewizji od ponad 20 lat i jest znany ze swoich ról komediowych. Sławę zdobył w 2002 r., grając rolę Wasi w serialu „Svaty”, emitowanym na kanale Inter TV. Następnie wystąpił w serialach komediowych „Kryshni ljudi” (2005) i „Sługa ludu” (2015), oba emitowane na kanale 1+1 TV.

W 2016 roku zagrał główną rolę w swoim własnym filmie „Servant Of The People”, który wszedł na ekrany kin w 2018 roku.

Znany jest również ze swojej pracy na scenie, gdzie od 1995 r. występuje jako komik stand-upowy i był członkiem zespołu KVN „Dniepr” (1994-2000). W latach 2011-2012 Zelenski prowadził talk show na kanale telewizyjnym STB pod tytułem „Ostatni bohater”.

Wołodymyr po zakończeniu kariery w Moskwie, wrócił na Ukrainę i wraz ze swoją firmą rozpoczął działalność na ukraińskim rynku rozrywkowym. Wystąpił także w popularnym programie „Taniec z gwiazdami”. Wygral pierwszą edycję tego programu i stał się bardzo rozpoznawalny. Prezydent Ukrainy naprawdę nieźle radzi sobie na parkiecie.

Serial „Sługa ludu” – fikcja stałą się rzeczywistością

W 2015 r. Zelenski zagrał główną rolę w serialu komediowym „Sługa narodu„. Wcielił się w nauczyciela historii Wasyla Gołoboredko. Serial opowiada o tym, jak poprzez nagrany dla żartu filmik, nauczyciel historii przypadkowo zostaje prezydentem Ukrainy. Życie pokazało jakie bywa zaskakujące – cztery lata później – w 2019 roku – Wołodymyr Żeleński, wcielając się w rolę prezydenta Ukrainy, stał się nim w realnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.