Jarmark Bożonarodzeniowy Opole

Tradycyjnie jak co roku w grudniu w centrum Opola odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na miejscu możemy skorzystać z bogatej oferty atrakcji

Na stoiskach można zakupić rękodzieła i ozdoby świąteczne oraz świąteczne przysmaki. Nie zabraknie również wspólnego kolędowania i biesiadowania w świątecznej atmosferze! 

Oczywiście na miejscu są również takie atrakcje jak : 16- metrowa choinka, która w sobotę 4 grudnia o 17 została rozświetlona przez  Prezydenta Opola, kolejny rok z rzędu w Opolu zagości Koło Młyńskie. Nowością będzie jednak jedyna w Polsce Mikołajkowa Karuzela, której sanie z reniferami uniosą chętnych na wysokość aż 6,5 metra! Odbędą się liczne koncerty i spektakle. 

Jarmark będzie trwał od 3 do 24 grudnia na Rynku

Podczas kolejnych dni na scenie będzie rozbrzmiewać muzyka. Usłyszymy głosy młodego pokolenia m.in. Sandrę Rugałę – wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę oraz JessikęStellmach – solistkę Studia Piosenki DEBIUT i Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego z MDK w Opolu. Świąteczne piosenki zaśpiewa także Filip Sterniuk – uczestnik ostatniej edycji programu The Voice of Poland. Usłyszymy tez kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG i będziemy mieli okazje wysłuchać Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w wykonaniu laureatów jubileuszowej, 25. edycji corocznego konkursu wokalnego dla uczniów opolskich szkół podstawowych.

Na ulicach w centrum Opola, cieszyć oczy mieszkańców i turystów mogą wolnostojące, kolorowe instalacje świetlne. Nie zabraknie również ognisk,  przy których nikomu nie będzie zimno. 

Dla najmłodszych uczestników pojawiło się interaktywne przedstawienie „Zaczarowana Kraina Lodu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.