Szkło lakierowane w aranżacji pomieszczeń. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szukasz nietypowego i efektownego materiału wykończeniowego? Zastosowanie szkła lakierowanego do aranżacji wnętrz nada Twojemu domowi atmosferę industrialnego szyku. W przeciwieństwie do innych materiałów wykończeniowych lakier nie traci swoich cech estetycznych i nie trzeba zmieniać mebli co kilka lat. Dlatego szkło lakierowane może być stosowane jako alternatywa dla nowoczesnych technologii, takich jak ceramika i metal, ale także jako ich uzupełnienie. Sprawdź zalety tego surowca, który można wykorzystać nie tylko do dekoracji domu, ale także biura czy mieszkania.

Czym jest szkło lakierowane?

To szkło dekoracyjne jest rodzajem szkła lakierowanego. Jedna strona tafli szkła pokryta jest warstwą specjalnego, wysokiej jakości lakieru, który jest utwardzany w specjalny sposób. Proces ten sprawia, że jest ono bardziej odporne i trwałe nawet 6-krotnie w porównaniu do zwykłego szkła. Jego główną zaletą jest to, że w przeciwieństwie do zwykłego szkła nie da się go stłuc, nawet po odepchnięciu od krawędzi jakiegokolwiek stołu, czy podłogi. Również ta konkretna odmiana ma zdolność do znoszenia wysokich temperatur i wytrzymywania ich przez dłuższy czas, niż zwykłe szkło nadające się do celów produkcyjnych i przetwórczych. Połysk uwydatnia kolor szkła i chroni je przed uszkodzeniami.

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szkło lakierowane to wspaniały materiał będący alternatywą dla płytek ceramicznych w kuchni, w łazience. Jest również doskonałe na fronty meblowe, oraz jako efektowne wypełnienie drzwi i szaf przesuwnych. Rozwiązanie to zaczęło być bardzo modne na początku tego wieku. Wbrew pozorom szkło lakierowane było stosowane również w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, jednak nie było ono tak popularne, jak obecnie. Wielu właścicieli mieszkań i domów decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ szkło lakierowane pełni funkcję dekoracyjną, a jednocześnie jest bardzo trwałe, wodoodporne i niepodatne na uszkodzenia; zarysowania, pęknięcia, ścieranie, matowienie czy odbarwienia.

Magia szkła lakierowanego sprawia, że jest to wyjątkowe rozwiązanie i sposób na wykończenie poszczególnych elementów znajdujących się w przestrzeniach mieszkalnych. Piękny wygląd szkła lakierowanego uzyskuje się poprzez nałożenie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysoce odpornego lakieru, który następnie jest wypalany w bardzo wysokiej temperaturze.

Zastosowanie szkła lakierowanego

Szkło lakierowane to wyjątkowy materiał, który można wykorzystać w różnych miejscach i sytuacjach. Może być wykorzystane jako fronty szafek w kuchni, elementy zabudowy lub inne elementy w całej kuchni. Szkło lakierowane może być również stosowane w łazienkach jako fronty szafek, elementy funkcjonalne lub stylowy dodatek, który uczyni pomieszczenie wyjątkowym.

Skład użytego lakieru jest tak dobrany, aby szklana powierzchnia mogła być stosowana w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dzięki temu szkło lakierowane może całkowicie zastąpić płytki ceramiczne i być umieszczane w tzw. strefach narażonych na szczególną wilgoć, czyli wokół umywalek, wanien i kabin prysznicowych.

Co ciekawe, szkło lakierowane można wykorzystać także przy szklanej podłodze lub podeście, a także jako element schodów. I w tym przypadku efekty mogą być znakomite, o czym najlepiej może świadczyć rosnąca popularność szkła lakierowanego.

_________________________________

Autor: Magdalena Chowaniec

Autor zdjęć: pvproductions

Materiał źródłowy: szklolakierowane.pl, citrixnews.pl, wutkowski.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *