Opieka nad osobami starszymi – pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych

Opieka nad osobami starszymi jest coraz większym problemem w naszym społeczeństwie. Ostatnie badania przeprowadzone przez Center for Disease Control (CDC) wykazały, że ponad jedna trzecia osób w wieku 65 lat i starszych cierpi na chorobę Alzheimera lub inną formę demencji. Oczekuje się, że liczba ta będzie rosła wraz ze starzeniem się pokolenia Baby Boomers, ponieważ do 2030 roku jeden na trzech Amerykanów będzie miał co najmniej 65 lat.

W miarę starzenia się społeczeństwa, coraz większa liczba seniorów będzie wymagała usług opiekuńczych. Opieka może być stresująca i trudna zarówno dla opiekunów, jak i ich bliskich. Może również prowadzić do depresji i niepokoju wśród opiekunów, zwłaszcza tych, którzy opiekują się seniorami z demencją.

Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech stale rośnie – sprawowanie opieki nad osobami starszymi

Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech stale rośnie. Liczba osób w wieku 65 lat i wyżej rośnie i będzie rosła cały czas. Jednocześnie społeczeństwo starzeje się i w przyszłości będzie mniej osób w wieku produkcyjnym, które mogłyby je wspierać. Oznacza to, że znacznie wzrośnie również zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Według szacunków Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży do 2030 roku około 5 milionów osób będzie zależnych od usług opiekuńczych. Odpowiada to rocznemu wzrostowi popytu o około 600 000 osób rocznie.

Opiekunki osób starszych w Niemczech – praca za granicą

Opiekunki osób starszych w Niemczech, to rozwijający się sektor, który bardzo potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Możliwości zatrudnienia są liczne i różnorodne, ale ich przegląd znajdziesz poniżej.

Opiekunka osób starszych w Niemczech – co to znaczy?

Pod pojęciem „opiekunka” kryją się różne zawody, jak np. opiekunka dzienna, opiekunka domowa czy asystentka pielęgniarska. Zasadniczo wszystkie te zawody mają takie same zadania: opiekują się osobami starszymi lub chorymi, które potrzebują pomocy w codziennym życiu i muszą to robić z troską i empatią. Można to robić na różne sposoby: Opiekun może opiekować się kimś w domu lub regularnie go tam odwiedzać (pracownik dzienny), opiekować się nim, gdy jest na wakacjach (pracownik opieki domowej) lub nawet mieszkać razem z osobą, którą się opiekuje w jej własnym domu (asystentka pielęgniarska). Ponadto istnieją również inne specjalizacje, takie jak pielęgniarka geriatryczna lub psychoterapeuta geriatryczny.

Opiekunowie osób starszych w Niemczech – perspektywy zatrudnienia

To, czy chcesz pracować jako opiekun dzienny lub asystent pielęgniarki w Niemczech, zależy w dużej mierze od Twoich umiejętności i kwalifikacji. Jak wspomniano powyżej, zazwyczaj potrzebne są kwalifikacje. Współpracując z zaufaną agencją opiekunek osób starszych bez problemu znajdziesz pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego pracodawcy, ponieważ zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych jest niezwykle duże. Sektor opieki przeżywa rozkwit, a ludzie szukają wykwalifikowanych pracowników, na których mogą polegać w codziennej pracy.

Opiekunka osoby starszej – czy warto pracować za granicą?

Opiekunka osób starszych może być satysfakcjonującą i spełniającą pracą. Jeśli jednak rozważasz pracę za granicą, jest kilka rzeczy, które musisz rozważyć przed podjęciem decyzji.

Opiekunowie osób starszych mogą być w stanie zarobić więcej pieniędzy pracując za granicą. Ale muszą również rozważyć potrzeby swoje i swojej rodziny przed przyjęciem stanowiska, które wymaga od nich przeprowadzki za granicę. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, ile będziesz zarabiać. Musisz wiedzieć, jaka będzie twoja pensja, a także wszelkie korzyści, które wiążą się z tą pracą. Czy pokryje ona koszty zakwaterowania i podróży? Czy są dodatkowe bonusy za pracę w święta lub weekendy? Ile czasu wolnego dostaniesz w ciągu roku? Drugą rzeczą do rozważenia jest to, czy będziesz mógł zabrać ze sobą swoją rodzinę. Jeśli nie będą mogli przyjechać z Tobą, jak często mogą odwiedzać? Czy mają dostęp do opieki zdrowotnej podczas pobytu za granicą? Powinieneś również pomyśleć o tym, jaka wiza pracownicza będzie potrzebna do pracy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *