Koncert Metallica 2024 w Polsce na Stadionie Narodowym w Warszawie

Metallica to amerykański zespół heavy metalowy. Zespół został założony w 1981 roku w Los Angeles w Kalifornii przez perkusistę Larsa Ulricha i wokalistę/gitarzystę Jamesa Hetfielda, a przez większość swojej kariery miał siedzibę w San Francisco. Szybkie tempa, instrumentale i agresywna muzykalność grupy sprawiły, że stała się ona jednym z założycielskich zespołów „wielkiej czwórki” thrash metalu, obok Megadeth, Anthrax i Slayer. W obecnym składzie Metalliki znajdują się członkowie założyciele zespołu Hetfield i Ulrich, wieloletni główny gitarzysta Kirk Hammett oraz basista Robert Trujillo. Gitarzysta Dave Mustaine oraz basiści Ron McGovney, Cliff Burton i Jason Newsted to byli członkowie zespołu.

Bilety na koncert rozeszły się w mgnieniu oka

Bilety na koncert Metallica dostępne były w przedsprzedaży od 19.01.2022. Bilety na płytę rozeszły się w mgnieniu oka. Fani siedzieli przy komputerach i telefonach od samego rana, by o godzinie 10 wbić się w wirtualną kolejkę. Niektórzy z emocji pomylili daty i upocili się ze stresu. Metallica da koncert w piatek 05.07.2024 i w niedzielę 07.07.2024.

Największe szaleństwo na koncertach Metallica na płycie głównej

Scena zespołu jest oświetlona setkami świateł stroboskopowych, laserów, pirotechniki i innych efektów specjalnych. Koncerty Metalliki nie są przeznaczone dla osób o słabym sercu i chorych na epilepsję. Atmosfera na koncertach Metalliki to po części zasługa muzyki, ale także skaczących po scenie fanów. Zespół w ostatnich latach dorobił się niemal kultowego wyznania. Nierzadko fani mają na swoim ciele tatuaże z tekstami niektórych utworów lub okładkami albumów jako hołd dla Metalliki. Koncerty zespołu to niezapomniane i nie można ich przegapić, jeśli jest się fanem Metalliki. Na koniec każdego koncertu fani rzucają swoje koszulki na scenę jako znak szacunku dla zespołu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *