Naprawa i regeneracja silników hydraulicznych i pomp hydraulicznych

Pompy i silniki hydrauliczne to złożone urządzenia mechaniczne, które przekształcają energię płynu w moc mechaniczną. Przemysł hydrauliczny wykorzystuje te urządzenia, ponieważ są one kompaktowe, wydajne, mocne i trwałe. Przy właściwej konserwacji pompy i silniki hydrauliczne będą działać przez wiele lat, ale przyjdzie czas, gdy będą wymagały uwagi. Gdy nadejdzie ten czas, należy podjąć decyzję, czy lepiej jest je przebudować, czy kupić nowe.

Regeneracja pomp i silników hydraulicznych – na czym polega usługa naprawy i regeneracji elementów hydrauliki siłowej

Regeneracja podzespołów hydrauliki siłowej to bardzo ważny proces, w którym stary lub używany produkt jest przywracany do stanu lepszego niż nowy. Proces ten obejmuje demontaż produktu, kontrolę, czyszczenie i wymianę części, które są wadliwe, zużyte lub słabe. Obejmuje również ponowny montaż i kompleksowe testowanie gotowego produktu w celu zapewnienia wydajności równie dobrej lub lepszej niż w stanie oryginalnym.

Najczęstsze awarie i przyczyny awarii pomp hydraulicznych

Pompy hydrauliczne są podstawowymi elementami układów hydraulicznych. W związku z tym ważne jest, aby zrozumieć różne przyczyny awarii, które mogą spowodować, że maszyna lub system nie będą działać zgodnie z przeznaczeniem. Oto kilka najczęstszych rodzajów awarii pomp hydraulicznych:

1. Kawitacja.

2. Przeciek wewnętrzny.

3. Przeciek zewnętrzny.

4. Unoszenie się powietrza.

5. Wysoka temperatura pracy.

6. Zanieczyszczenia.

Komu powierzyć regenerację pomp i silników hydraulicznych? Serwis hydrauliki siłowej

Serwis hydrauliki siłowej zajmuje się regeneracją pomp, siłowników i silników hydraulicznych, a także naprawami i dostawami części zamiennych do nich. W ofercie firmy znajdują się produkty najbardziej renomowanych producentów w tej branży. Układy hydrauliczne wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu – od budownictwa, przez motoryzację, po lotnictwo.

Regeneracja pomp hydraulicznych to jedna z głównych usług oferowanych przez serwis hydrauliki siłowej. Zajmuje się również dostarczaniem części zamiennych do układów hydraulicznych. Serwis hydrauliki siłowej oferuje kompleksowe usługi w zakresie regeneracji i naprawy elementów hydrauliki siłowej, w tym m.in.:

  • regenerację, naprawę i sprzedaż pomp, siłowników i silników hydraulicznych;
  • sprzedaż nowych produktów – pomp, siłowników, silników;
  • sprzedaż i regeneracja zaworów;
  • montaż i serwisowanie zasilaczy;
  • naprawa zaworów;
  • wyrób uszczelek.

Jakie korzyści niesie ze sobą regeneracja silników hydraulicznych i pomp hydraulicznych?

Regenerowane pompy i silniki hydrauliczne mają wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami naprawy, takimi jak nowe, używane lub odbudowane. Korzyści płynące z regeneracji elementów hydrauliki siłowej:

  • regeneracja stanowi ekonomiczny wybór w zakresie konserwacji sprzętu – regeneracja pozwala chronić zasoby naturalne, ponieważ dzięki niej produkty nie trafiają na wysypiska śmieci (recykling), a zapotrzebowanie na surowce jest mniejsze. W rzeczywistości regeneracja pozwala zaoszczędzić więcej energii niż recykling i prawie tyle samo, ile zaoszczędziłby zakup nowych produktów z zasobów odnawialnych. Ponadto jedną z rzeczy, które robimy, gdy regenerujemy produkt, jest przedłużenie jego żywotności, dzięki czemu ma on jeszcze większy wpływ na ochronę zasobów naturalnych;
  • proces regeneracji jest tańszą alternatywą dla zakupu całkowicie nowej pompy lub silnika hydraulicznego, a także zapewnia lepszy zwrot z inwestycji niż naprawa;
  • mniejszy koszt niż zakup nowych urządzeń, gdyż koszt regeneracji istniejącej pompy OEM wynosi około 25% kosztu zakupu całkowicie nowej pompy;
  • łatwiejsza i szybsza niż naprawa hydrauliki siłowej naprawy usuwają tylko jeden problem na raz i często wiążą się z ukrytymi kosztami po przywróceniu systemu do działania. Urządzenie regenerowane jest testowane w taki sposób, aby działało jak nowe; dzięki temu wiemy dokładnie, co otrzymujemy, bez konieczności poświęcania czasu i pieniędzy na ponowne testowanie;
  • lepsza jakość niż naprawa – naprawiane pompy i silniki często odbiegają od swoich oryginalnych konstrukcji, ponieważ części mogły zostać zastąpione komponentami pochodzącymi z rynku wtórnego. Może to powodować problemy z działaniem urządzenia w połączeniu z innymi komponentami OEM w systemie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydro-dex.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.